Kup polisę OC Najemcy
Polisę uwzględniającą OC w życiu prywatnym (również w wariancie dla najemcy) możemy w prosty sposób kupić przez Internet!
Co to jest OC najemcy?
OC najemcy to OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem ZAKRESU ODPOWIEDZIALNOŚCI O SZKODY POWSTAŁE W MIENIU NAJMOWANYM. To ubezpieczenie zabezpiecza nas finansowo przed szkodami na życiu i zdrowiu, które przez nieuwagę wyrządzimy osobom trzecim. Chroni mienie osób trzecich od naszej nieuwagi.
Ta polisa jest szczególnie przydatne dla osób, które mieszkają w blokach. Budynki wielomieszkaniowe to wyższe ryzyko spowodowania szkody na mieniu osoby trzeciej (sąsiada).
OC najemcy może się przydać przy szkodach wyrządzonych na:
- mieniu wynajmującego, czyli murach i elementach stałych nieruchomości będącej przedmiotem najmu;
- mieniu i zdrowiu sąsiadów;
- mieniu wspólnym – zniszczenia części wspólnych budynku, w którym znajduje się wynajmowany lokal;
- mieniu i zdrowiu pozostałych osób trzecich, np. przechodniów.
OC najemcy zadziała więc w takich sytuacjach, w jakich działa standardowe OC w życiu prywatnym – np. pęknie nam wężyk w pralce i zalejemy lokal należący do sąsiada czy zalejemy części wspólne budynku. Podczas parkowania uszkodzimy bramę hali garażowej budynku. Dodatkowo, można z niego pokryć straty wyrządzone na majątku właściciela wynajmowanego lokalu, o ile powstały one w sposób nieświadomy i nie wynikają z rażącego niedbalstwa.
Jakie są ograniczenia ochrony ubezpieczeniowej?
PZU, nie odpowiada m.in za szkody:
- wyrządzone umyślnie;
- wyrządzone w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających;
- w przypadku szkód wodno-kanalizacyjnych – szkody, których źródłem jest instalacja stanowiąca część wspólną nieruchomości;
- powstałe wskutek powolnego działania temperatury, gazów, dymu, sadzy, ścieków, zagrzybienia, wibracji, działania hałasu;
Wrzesień 2022
Treści prezentowane na naszym blogu nie stanowią doradztwa. Nie ponosimy też odpowiedzialności za niekorzystne rozstrzygnięcia prawne czy podatkowe w indywidualnych sprawach. W celu uzyskania wiążącej informacji w kwestiach prawno-podatkowych należy skonsultować się z uprawnionymi przedstawicielami prawnymi, doradcami podatkowymi oraz odpowiednimi instytucjami rozstrzygającymi w przedmiotowych sprawach.